Протест…жити све!

Поради тоа што НАМЕСТО АЛЕКСАНДАР, ќе се промовира ВОИН НА КОЊ, и поради тоа што наместо СОНЦЕТО ОД КУТЛЕШ ја има ЅВЕЗДАТА ОД ВАГИНА, присуството на свечената промоција на споменикот за денот на независноста од страна на граѓаните е сведен на минимум – ДПМНЕ-овци најдоа исклучително итар начин да зберат раја!

Имено, некои тролови на фејсбук и другите социјални мрежи повикуваат на „протест против промена на името“ баш на Плоштад Македонија, баш истиот ден кога ќе биде и владината промоција на ВОИНОТ НА КОЊ.

Многу е дебилно со едно чувствително прашање да се игра толку прљаво.

Многу е ниско да собираш луѓе за промоција на НЕЗНАЕН ЈУНАК со ФАЛСИФИКУВАНИ СИМБОЛИ ПО ПАТ НА ПОВИКУВАЊЕ НА ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПРОМЕНА НА ИМЕ!

Груевски, зауздај ги малку твоите пропагандни идиоти, се понашаат ко да имаат даунов синдром!

НЕ ОДАМ ДА ГО СЛАВАМ НЕЗНАЈНИОТ ВОИН НА КОЊ СО ОСКВЕРНАВЕНИ СИМБОЛИ! НЕ ОДАМ НА НЕКАКОВ ПАРАВАН ЗА СОБИРАЊЕ НА ШТО ПОВЕЌЕ ЛУЃЕ НА ПЛОШТАД НЕ СО ЦЕЛ ДА СЕ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ ПРОМЕНА НА ИМЕ, ТУКУ ЗА ДА МУ СЕ ДИГА НА ГРУЈО! НЕ!


Баш е глупо да си Македонец во моментов…Поготово што ем не сакаш да се срамиш со славење на некој незнаен ВОИН НА КОЊ, ем да не отидеш во одбрана на своето уставно име.

Уствари, кога ќе се присетам дека ние целата држава ја дадовме, стопанството го дадовме…институциите ги дадовме, територијата ја дадовме, ама ИМЕТО НЕ! НЕКА ПУКНАТ!

Ботизам. Офчојна. Кретенизам.52 comments ↓

#1   Гоше on 08.11.11 at 11:54 pm

Бијонсе,Шмијонсе….Офцо…царица си.И ја не го разбирам поводот за протест.Ама може не сум се потрудил да се упатам доволно.Знаеш ли дека некои работи е поарно да ги немаш?На пример ние никад нема да бидеме Грција “со сите нефалсификувани симболи” али ко зна зашто је то добро.Секогаш коа претрпувам “културен шок” сфаќам дека овде е скоро све застанато во 50тите на минатиот век.Луѓето тогаш биле посреќни.Прашај кој сакаш.
И све е фалсификат кај Грците.Енглезите имале јонски столбови пред Грците.Читај малку.
За да не одам по други блогови:Ја не сум Полард,Шмолард Естит Тетрадил и други,ја сум си Гоше.Толку ли сте полуписмени,аман.,достате со глупостите на Гуде и Бијонце,уште има теми за муабет!

#2   edge on 08.12.11 at 12:10 am

Дпмне-вци го продолжуваат истото темпо кое го започнаа сдсм-овци .. вториве сменија име и знаме, а првиве фалсификуваат историски личности и споменици, ама сепак (се праат наудрени) повикуваат луѓето да протестираат против промена на име.
Протестот всушност значи поддршка на истата таа политика на фалсификување на историски личности и настани од македонската историја и ке биде искористен да се покаже пред светската јавност дека еве ние политичарите имаме желба да го промениме името, но народот не дава.

#3   gocajаska on 08.12.11 at 12:54 am

… o , gledam ve zabole … mnogu ve zabole protestot …

#4   gocajаska on 08.12.11 at 12:57 am

… najverojatno VM(S)RO GO ORGANIZIRA … ovoj Grujo bash bitanga … saka da ve zavede … da ve zloupotrebi … takov e Grujo …

#5   gocajаska on 08.12.11 at 1:01 am

… во секој случај … вие чувајте си го газето ( се зборува свашта за Грујо ) , па на тој ден седете си дома на скришно и сигурно место … немојте да го славите коњаникот и немојте да протестирате против промена на името … сушност вие сте си брилијантчиња од највисока вредност , кога ви текна дека се` е местенка …

#6   ahaaaa on 08.12.11 at 1:25 am

оваа офцава е непоправлив комуњар. тој сеуште мисли дека државните празници се вмровска работа.

#7   edge on 08.12.11 at 1:54 am

гоцајска, ти очи имаш? Ти плескаат пред очи де воин на мазга, де 8 крако сонце, де 13-ет, де 15-ет крако сонце, ама никаде го нема оригиналното 16 крако сонце или вистинското име на воинот на мазга. Ти кажува овој факт нешто или мора да си одработиш партиската улога?
Take your head out of your (you know what).
Плус, ај донт гив а фак абоут комуњарите од сдсм.
Едноставно не поднесувам некој кога лаже.

#8   Барабас НЛ on 08.12.11 at 2:29 am

Ехм… Не ти е јасно изгледа.

Пред некој ден во Дојран мислам имаше некој состанок на некакви антички Македонци. Таму беше договорено на 8 септември да му се удри името на споменикот.

На тој ден Грујо ќе грми од плоштад дека ова е Александар и плоштадот ќе плива во дпмнеовска сперма.

А со тоа и блогерајов.

Значи по прозирна шема нема.

Прво ги мачат дпмнеовци со ова име за споменикот, па Грујо ќе го каже пред сите.

И ќе биде јунак.

И тоа па тоа…

#9   Офца on 08.12.11 at 10:36 am

Бараба, тоа можеби ќе биде најјаката финта на Гвујо.

ОВА Е АЛЕКСАНДАР!

Па ти мисли дали е Александар Караѓорѓевиќ, дали е Александар Петрушевски, Александар Митревски, Александар Балабанов, Александар…you surname him.

Срамота е ДПМНЕ на вакви педерски начини што подведуваат раја. Казниви дела се ова.

#10   Гоше on 08.12.11 at 10:54 am

Еј,сакате да кажете дека Грујо сите ве заеба?
Ипак ќе биде Александар а не Дариј?
Јеееее…

#11   ahaaaa on 08.12.11 at 10:56 am

поддржувачите на сдсфиром ќе пукнат од мука,ништоне им чини,барабас сперми почна да спомиња и му е криво што груевски ќе го промовира споменикот како александар македонски,оваа офцава пукна да каже груевски александар македонски а до вчера педер го правеше истиот.што сакате бре будаличишта?имаше избори пред 2 месеци,што кур сакате а?

#12   roxx on 08.12.11 at 11:45 am

“На тој ден Грујо ќе грми од плоштад дека ова е Александар и плоштадот ќе плива во дпмнеовска сперма.

А со тоа и блогерајов.

Значи по прозирна шема нема.”

ahahahahahahahah
:) ))))))))

Кога ќе умрам сакам на споменикот да ми изгравирате Барабас НЛ никот и едно “рокси лов’д Барабас НЛ“

#13   roxx on 08.12.11 at 11:45 am

у болд

На тој ден Грујо ќе грми од плоштад дека ова е Александар и плоштадот ќе плива во дпмнеовска сперма.

А со тоа и блогерајов.

Значи по прозирна шема нема.

#14   Barabbas on 08.12.11 at 12:17 pm

И јас сакам на мојот гроб да пишува – лов’д бај Рокс.

Само не Роксана, да не залута некој FAIL Паско и да ме претвори во гробот на Александар :)

#15   Спермич on 08.12.11 at 12:18 pm

Со жалење ќе констатирам дека во тој момент на плоштадот ќе нема доволно комуњарски пичкетини да ја примат сета таа надојдена сперма. Ќе се кријат во дупките во својата природна средина.

#16   Barabbas on 08.12.11 at 12:19 pm

ahaaaa, не ми е криво ама ич.

Жал ми е за тоа што ви го прават. И ве тепаат и ве ебат.

ДПМНЕовците се најголемите мазохисти на светот.

#17   Barabbas on 08.12.11 at 12:22 pm

Спермич – кој ќе ви плати за претрпен стрес?

За тоа што 5-6 месеци ве мачеа со Воин на коњ, па за на крајот да му го стават името и да експлодира плоштадот во вморонска екстаза?

А бе, знаеш за човекот кој носел тесни чевли – само за чувството кога ќе ги собуе?

Ти би бил тој човек.

#18   катаклизма комунизма on 08.12.11 at 12:29 pm

сега ќе направиме споменик и на грујо за да умрете од мака крв ви ебам продадена!!! семето да ви се сотре курви грчки!!!!!

#19   Гоше on 08.12.11 at 12:37 pm

Значи Рокси е тролус максимус на блогерај.Некад се срамам од себе.Ко ќе пораснам сакам да ми го исечат и да бидам ко Рокси. :)

#20   фемгерила on 08.12.11 at 12:43 pm

рокси е хермафродит,љубовница ми е.

#21   algorit007 on 08.12.11 at 12:44 pm

сеа као ти е многу голем а? :)

#22   Гоше on 08.12.11 at 12:47 pm

Колкав толкав,си го имам за злунетребало колку да глумам тррол.
Абе на тие блогерските договарате и кој кај кого да коментира?
Цццц.сељачаана …

#23   gudence on 08.12.11 at 1:17 pm

Кога ќе праиме блогерска на Балеарските острови ќе те викнеме Гоше да ни го покажеш патот.

#24   Офца on 08.12.11 at 1:27 pm

Од блиски избори на ДПМНЕ дознавам дека на отворањето на споменикот ќе се интонирала „Аце Аце ај што си убав“ во живо од страна на Гордана Јанкуловска.
Ако има шум при интерпретацијата, тоа значи дека бркот се трие од микрофонот.

Ставре ќе ја пеел „Абре чичо“…

Ова троловиве на блогерајов што се потпишуваат под разни никови, нешто од Орце Царот..

#25   Шкот on 08.12.11 at 1:29 pm

Ќе праеле споменик на Пајо Паторот, хе,хе,хе…

#26   Плејбој on 08.12.11 at 1:33 pm

Абе глупи дпмнеовски тролови, вие јадите тука лајна а за тоа време БЦ ви го работи женскиот персонал..

#27   gudence on 08.12.11 at 2:03 pm

Кога јас им ја посочив таа работа минатиот пат рекоа дека немале ЖЕНИ! Ми беше срам да ги прашам да не имаат мажи случајно па Азис да им го викнеме.

#28   Бранко Црвенковски on 08.12.11 at 2:19 pm

Дечки дај не врцкајте со вашите црвени газенца до толку, за да не ви го спопика Грујо со се јајца па после да се чудите што ве снајде па коа ќе дојдеме ние на власт да ми скандирата Буане,Буане!!!

#29   Stefus on 08.12.11 at 2:22 pm

Протестот против промената на името не е партиски. Малициозно и Параноично е да се вика дека тоа е само собиранка за отварање на дел од објектите од Скопје 2014.

#30   Офца on 08.12.11 at 2:28 pm

Рефус не ми шиткај евтини финти. Сто пари се искористени досега при покривање на прљава игра. „Протестот“ е класична финта за збирање раја пред Грујо за да му се види wow колку го сака народот иако не се дојдени за ВОИНОТ.

Од меѓународната вселенска станица дури се гледа играта, па се смеат ли смеат.

#31   Stefus on 08.12.11 at 2:39 pm

Не се сложувам со тебе. Нема врска со партии иницијатива е на неколку блогери.

#32   ahaaaa on 08.12.11 at 3:23 pm

зошто треба финти за прославување на 8ми септември волу еден комунистички? Или тоа за тебе не е празник?

#33   ahaaaa on 08.12.11 at 4:00 pm

замислете да се роди дете од љубовта на барабас и рокси,колку гаден трол би бил тоа

#34   Барабас НЛ on 08.12.11 at 4:16 pm

Замислете ahaaaa да има живот.

Oh wait…

#35   Офца on 08.12.11 at 4:19 pm

O, па сега ќе се вадиме и со „прослава на 8ми септември“ :) ))

Смешно е како се вртите околку правдањава глупостите што ги изведувате.

#36   Jane on 08.12.11 at 4:29 pm

Ilija Milcin e vonbrachnoto dete na barabas i roksi :)

#37   ahaaaa on 08.12.11 at 4:49 pm

офцо знаеш ли што е 8ми септември?тоа е денот кога Македонците на референдум се изјаснија за независна Македонија. Во истиот период Бранко одбиваше да стане на македонската химна доколку не се свири прво југословенската.има ли поголеми улавици од поддржувачите на СДСФИРОМ!?!?!?

#38   ahaaaa on 08.12.11 at 5:05 pm

не знам кој е “посмешен” дали јофе или барабас

#39   roxx on 08.12.11 at 5:19 pm

demit!

ќе мораме секс да имаме сеа ја и барабас…
кооој ќе се соблекуе, едвај ги натакнав фармеркиве ,сајз 8 :( (((

#40   Офца on 08.12.11 at 5:20 pm

8ми септември е денот кога Македонците се изјаснија дека се за суверена Република Македонија со можност за конфедерација со републиките на Југославија.

Нешто за што најзаслужен е Драган Богдановски и Љубчо Георгиевски со вистинските луѓе кои беа ДПМНЕ. НЕ овој шљамов денешен, што не сака ни да го спомне Љубчо. Прв претседател на партија ви беше ееееееј….срамота.

#41   roxx on 08.12.11 at 5:20 pm

амма ај, СВЕ ЗА МАКЕДОНИЈА!!!!СВЕ ЗА ПАТРИЈА И ПАРТИЈА !

ДА ЖИВЕЈ ВМРОДПМНЕ УШТЕ 250годиииини а ВЕЧНО во нашите срцааааааааааааааааааааааааааааа

#42   roxx on 08.12.11 at 5:22 pm

Прв прецедател ама така ја запука накај Софија мислиш минуси ќе му ставаат таму. Среќа па си го остаи синко во Скопје , тој златен уште доучи и школија во Прилепа града и еве сеа имаме нов Татко. :)

#43   Офца on 08.12.11 at 5:25 pm

Не му вади муабети на човекот сеа…дали е Софија, дали Снешка, дали Мина онаа гатачкана…шо има везе. Битно е да го бута негде.

#44   bijonce=ofca on 08.12.11 at 5:45 pm

bijonce mutirala vo ofca i go ostavi kutriot Bocvarov da seci veni so nadrven patlak hahaaah ::)))

#45   Гоше on 08.12.11 at 6:08 pm

Да бе.Како не ми текна ова.Офцава- за да не ја познаеме- се маскира у Бијонце и пее како се стиска по вуната дур дожд паѓа врз нејзиното крзнено тело…додека мисли на мене…

#46   Гоше on 08.12.11 at 6:11 pm

Може и Беличанец да е офцава.Праи ново истражување за ексклузивно вмровскиот говор на омраза…

#47   Офца on 08.12.11 at 6:13 pm

Почна потрагата по тоа кој стои позади „Офца“. О бре морони…

#48   ahaaaa on 08.12.11 at 7:18 pm

партиско војниче ти може да не дојдеш на 8ми септември ама ќе си дојдат обичните луѓе неоптоварени од вакви срања, а за собирање луѓе потсети се само на митингот на ВМРО од пред два месеци кога беше одржан најголемиот митинг во историјата на македонија па после сери.го здоболе курот некого дали некоја партиска офца ќе дошла на плоштад и дали се срамела една бесрамна сдсмовца

#49   ahaaaa on 08.12.11 at 7:25 pm

ај сеа барабас и офца мавнете си ги по еднаш петок е http://www.youtube.com/watch?v=NssRjW2DTe4

#50   ljupco bocvarov on 08.12.11 at 8:58 pm

ofco dojdi vo moeto trlo da ti go turam u grlo

#51   Офца on 08.12.11 at 9:41 pm

Значи си признаваш дека си офца, дека припаѓаш на трло полно офци, дека ве стриже кој стигне…дека ве мркаат секакви рогати овни.

Фино.

Башка, супер ви стои Гвујо…пробајте и вие од растворената смегма како вашот пастир:
http://forum.kajgana.com/data/attachments/17/17892-2aa0d44f14cac121b951d3748e3e3790.jpg

#52   Бранко Црвенковски on 08.12.11 at 10:22 pm

Бијонсич,смири живац ма. Тоа сељачаанава вмровска ни завидува, ние сме најшвлареска партија,докажано!

Напиши коментар